Як доглядати за паркетом?

Натуральний паркет користується великою популярністю при ремонті квартири або будинку. Красиве і приємне на дотик покриття радує око і приносить справжнє естетичне задоволення. Щоб воно радувало вас довгі роки, а не викликало роздратування і засмучення, важливо знати, як правильно доглядати за натуральним паркетом.

Як зберегти підлогу з паркетної дошки?

Щоб приймати контрзаходи, важливо знати свого ворога в обличчя. Тому давайте розбиратися, що в більшій чи в меншій мірі, але завдає шкоди паркетному покриттю.

Вороги паркету:

 • Пил і дрібне сміття діють на нього як наждачний папір, коли ми розносимо їх по підлозі тапочками.

 • Водний пилосос — він надмірно зволожує поверхню.

 • Висока і низька вологість повітря — перша призводить до розбухання паркетної дошки, друга — до всихання.

 • Використання агресивних миючих засобів при вбиранні приміщення.

 • Механічне пошкодження паркету меблями, килимами, домашніми вихованцями.

Правила експлуатації паркетної дошки

На основі перерахованих вище агресивних чинників, можна сформулювати прості правила, які допоможуть продовжити службу паркетній підлозі:

 1. Регулярно проводити прибирання пилососом або м'яким віником.

 2. Для вологого прибирання використовувати м'які тканини або насадки на швабру з хорошим віджиманням, щоб не залишалися калюжі.

 3. В якості миючих засобів застосовувати спеціальні засоби (без хлору та інших агресивних компонентів).

 4. Не стелити килими з жорстким клейовим шаром. Він з часом розсипається і починає механічно дряпати поверхню.

 5. Килими з м'яким покриттям теж не кращий вибір, бо можуть викликати зміну відтінку дошки, появу плям після вологого чищення килима.

 6. У зимовий період, коли включається опалення рекомендується використовувати зволожувачі повітря, бо надмірна сухість повітря негативно відбивається на паркеті. З'являються тріщини між плашками за рахунок того, що деревина зсихається. Оптимальна вологість повітря 45-60%.

 7. При високій вологості рекомендується частіше провітрювати приміщення з паркетним покриттям.

 8. Використовувати для меблів, які часто рухаєте (стільці, диван, стіл) спеціальні захисні накладки з повсті.

 9. Якщо користуєтеся комп'ютерним кріслом, то подбайте про захист поверхні спеціальним килимком. Також можна придбати крісло з гумовими коліщатками, які не травмують паркет.

 10. Для видалення різних плям використовуйте різні засоби:

 • Кров — м'яка тканина, змочена в холодній воді.

 • Жувальна гумка, віск, парафін - охолодіть її льодом або чимось холодним з морозильної камери, а потім зніміть гумовим скребком.

 • Фломастери, губна помада, кулькова ручка, чорнило — допоможе впоратися спиртовий розчин (1:1) або горілка.

 • Взуттєвий крем, жирні плями, шоколад — видалять гас або препарати на основі спирту.

 

Як доглядати за лакованим паркетом?

Лакове покриття надійно захищає паркетну дошку від негативних факторів впливу, таких як волога, УФ випромінювання, а також забруднення. Воно може бути матовим або глянсовим. Середній термін служби лакового шару складає 5-7 років. Потім паркет потрібно відциклювати (зняти лак спеціальною машинкою), відшліфувати і розкрити заново лаком або іншим покриттям. Доглядати за лаковим паркетом дуже просто — регулярно проводити суху і вологе прибирання м'якими миючими засобами.

Як доглядати за полірованим паркетом?

Полірований паркет після укладання покривають не лаком, а спеціальними захисними засобами (масла і мастики на їх основі, віск). Вони створюють захисну плівку на поверхні дошки від впливу пилу, вологи, УФ випромінювання і механічного тертя. Також вона підвищує її зносостійкість. Візуально таке покриття облагороджує натуральну дошку, дозволяючи дереву «дихати». Але вимагає регулярного поновлення — мінімум два рази на рік. В інший час потрібно регулярно проводити суху і вологе прибирання.

Де купити паркетну дошку в Дніпрі?

Прямо зараз обирайте натуральну паркетну дошку з різних видів деревини на сайті інтернет салону і замовляйте онлайн або в телефонному режимі.
Також ви можете придбати паркет за цінами прямих постачальників у виставкових залах салону «Дім Кераміки» в Дніпрі.
Наші фахівці завжди на зв'язку і готові допомогти вам зробити покупку швидко і комфортно.