Плануючи ремонт, кожна людина задається питанням, які матеріали краще всього вибрати, щоб перетворення радували довгі роки, при цьому не залізти в борги. Зокрема, «Скільки коштує квадратний метр хорошою плитки? За що варто переплачувати і на чому можна заощадити? ». За відповідями на типові запитання покупців в магазинах кераміки, ми звернулися до нашого експерта Антону, який працює консультантом в найбільшому салоні плитки Дніпра "Будинок Кераміки». Цей магазин вже більше 10 років допомагає жителям України робити ремонт швидко і якісно, ​​поставляючи кераміку та інші оздоблювальні матеріали від провідних світових брендів і вітчизняних виробників.

Крім консультативних послуг, експерти ведуть аналітику, вивчаючи купівельний попит, відгуки клієнтів і питання, які хвилюють більшість покупців, що зважилися на ремонт «своєї мрії».

Що краще керамічна плитка або керамограніт?

Всю плитку можна розділити на дві групи

Керамічна плитка

Її історія обчислюється тисячоліттями. Відрізняється міцністю, стійкістю до вологи, перепадів температур, різних видів грибків і легким вагою. Завдяки натуральному природного сировини і високотемпературній обробці відмінно справляється з високими і частково низькими температурами. Тонка і легка, не проводиться великих форматів, в силу своєї крихкості.

Керамограніт

Щодо «молода» плитка, але впевнено витісняє класичну кераміку з ринку, завдяки своїм унікальним властивостям і широкому функціоналу. Вона відрізняється технологією виробництва, при цьому в якості сировини використовується також натуральна сировина, мінеральні добавки. За статистикою, сьогодні, керамограніт займає на ринку 90% всієї продукції. Відрізняється високими характеристиками міцності.

Переваги керамограніта

  1. Висока міцність.
  2. Широка сфера застосування - можна укладати на підлогу, стіни, всередині і зовні приміщень.
  3. Великий асортимент пропозицій за розмірами, фактурі, кольорі, формі.
  4. Доступна ціна. Ще 15 років тому ця категорія оздоблювального матеріалу коштувала дуже дорого. Дозволити собі керамограніт могли тільки дуже заможні люди. Сьогодні ж керамограніт, практично, зрівнявся за ціною з керамічною плиткою.

Керамограніт - критерії вибору

Серед важливих параметрів, на які варто звернути увагу при покупці керамограніта:

Виробник

На сьогоднішній день лідер - Італія. Саме італійська керамогранітна плитка виступає законодавцем модних тенденцій. На другому місці - Іспанія. Нерідко вони копіюють популярні колекції італійських виробників, але також часто випускають власні дуже стильні і оригінальні. Туреччина і Китай теж виробляють широкий асортимент якісного керамограніта. Сучасні вітчизняні бренди створюють успішну конкуренцію, впроваджуючи на своїх заводах італійські та іспанські технології, закуповуючи якісні барвники та сировину.

Формат

Розрізняють декілька найпростіших форм: прямокутник (рекомендується для стін), квадрат (частіше вибирають для підлоги) і дошка (той же прямокутник, але з іншим співвідношенням ширини і довжини). Дошка імітує, найчастіше, дерев'яне покриття і схожа з дерев'яною дошкою або паркетом.

Розмір

Чим більше плитка, тим краще вона виглядає. Чим більше приміщення, тим більше розмір. Для невеликих приміщень не рекомендується вибирати великорозмірний матеріал, так як вийде багато відходів.

Якість

Якість складається з декількох важливих параметрів: калібр, тип кромки, тип поверхні, малюнок і глибина прокрас.

Ціна за квадратний метр

Ціна за квадратний метр - не залежить від розміру. Більшою мірою орієнтована на якість і виробника. Однакова за розмірами і якістю кераміка вітчизняного виробника буде коштувати в рази дешевше, ніж італійської, іспанської, португальської або іншого закордонного бренду.

Тепер трохи докладніше зупинимося на деяких з критеріїв вибору керамограніта.

Як вибрати формат керамогранита?

Формат або форма матеріалу залежить від місця укладання, розміру приміщення і загального дизайну. Для стін просторих приміщень, наприклад, холу готелю, вітальні заміського будинку або басейну рекомендується вибирати квадратну або прямокутну форму. Для підлоги рекомендується квадратна плитка або дошка. У деяких дизайнерських рішеннях дошка використовується і для стін, в якості акцентів.

Правильний розмір керамограніта для стін і підлоги

Головне правило при виборі розміру керамограніта - чим більше, тим краще. Великорозмірна кераміка виглядає і на підлозі, і на стіні виграшніше, так як дозволяє мінімізувати кількість швів. При визначенні розміру важливо врахувати і додаткові параметри:

Розмір ревізійного люка

Як правило, його розміри становлять 60 см Х 60 см. Це означає, що для його обробки ідеально підійде керамограніт розміром 30 Х 60 см або 60 Х 60 см. Ці розміри відмінно підійдуть навіть для люків, які встановлюються над інсталяційною системою підвісної сантехніки. Також саме ці розміри оптимальні під обробку ванної звичайної прямокутної форми.

Розмір приміщення

Плітка повинна бути порівнянна з параметрами ванною або туалету. Наприклад, якщо санвузол має загальний розмір 85 см Х 110 см, то для його обробки можна було б використовувати керамогранитную плиту розміром 90х120 см. Однак, де взяти інструмент, щоб відрізати цю незначну різницю в кілька сантиметрів?

Адже потрібно величезний верстат для різання керамограніта настільки великого розміру. Як правило, бригади майстрів, що займаються обробкою санвузлів в квартирах, не використовують таку техніку. Тому, вибирайте керамограніт більш скромних параметрів, наприклад, 40 х 40 см або 60 Х 30 см. Крім того, дуже великий формат матеріалу може зажадати нераціональних обрізків.

Місця їх розташування потрібно розпланувати таким чином, щоб вони не були на краях плитки або на місцях стиків. Неправильно зроблений проект тягне за собою велику витрату матеріалу внаслідок відколів і тріщин під час вирізання отворів під входи.

Доцільно зробити 3-Dдізайн, щоб наочно побачити як буде виглядати розкладка плитки по відношенню до сантехніки, меблів та технічних елементів. На цьому етапі буде легко змінити розмір або формат матеріалу, а також інші параметри.

У більшості випадків розмір якісної плитки не впливає на її ціну за квадратний метр. Наприклад, італійський керамограніт розміру 90Х 120 см буде в одній ціні з розміром 30х60 см, якщо вони ідентичні за якістю та іншими параметрами. Дорожче за вартістю тільки кераміка нестандартних, дуже великих розмірів, наприклад, 250х300 см. Для її виготовлення використовується спеціальне обладнання, що вимагає більш значних виробничих витрат.

Головні параметри якісної плитки

Поняття якість керамограніта базується на наступних параметрах:

Калібр

Відповідність розміру ідеальним параметрам. Під час виробництва прес форма, яка використовується для формування матеріалу, зношується. Оскільки за технологією застосовуються кілька форм з різним ступенем зносу, то і плитка виходить навіть в одній партії різна за розміром. Ця різниця варіюється від 1 до 5 мм. Це означає, що плитка з калібром, наприклад, 3 мм, буде відрізнятися від заданих розміром на 3 мм в будь-яку сторону. Укласти ідеально кераміку з великим калібром просто неможливо. В ідеалі, купити плитку з калібром 0.

Тип кромки

Обрізна плитка і необрізні. Сьогодні вся кераміка високої якості ректифікований, тобто з обріза краєм. Це дозволяє отримувати при її укладанні шви преміальної якості.

Тип поверхні

Розрізняють глянсову (поліровану), матову, сатинову (напівматову) і структуровану (імітує різні види поверхонь). Ще буває лапатірованний керамограніт, поверхня якого має і глянцеві, і матові ділянки. Таке покриття має чудовий вигляд тільки на великих поверхнях.

У невеликому розмірі вона не створює належного ефекту. Для підлоги не рекомендується використовувати глянець, так як він слизький, а при інтенсивній експлуатації покривається подряпинами, стирається. В якості підлогового покриття краще віддати перевагу матовому або структурованого керамограниту.

Малюнок

Широкий асортимент пропозицій дозволяє підібрати матеріал під будь-який інтер'єр. Він імітує різні поверхні, серед яких сьогодні найбільш популярні мармур, бетон, натуральне дерево.

Глибина прокрасу

Буває двох видів: по поверхні і в масі. Пофарбований керамограніт по поверхні має колір тільки на верхній частині плитки. У масі означає, що вся плитка має однорідний забарвлену структуру. Для стін даний показник має невелике значення. Для підлоги рекомендується вибирати керамограніт забарвлений в масі, так як навіть саме міцне покриття з часом може змінити свій зовнішній вигляд.

Якість площині

Даний параметр не існує. Але багато покупців акцентують на ньому увагу. Насправді незначні відхилення по площині мають місце в будь-який плитці, навіть преміум класу. Це - нормально, так як залежить від вологості повітря під час технологічного процесу. Відхилення ці настільки незначні, що не впливають на загальне враження після монтажу.

Ми не говоримо про грубі відхилення від стандартів, вони відбраковуються в процесі виробництва службою контролю якості.

Скільки має коштувати хороша плитка за квадратний метр?

Незалежно від країни виробника, її вартість вимірюється в євро. Це пов'язано з тим, що навіть вітчизняний матеріал виготовляється з сировини, що виробляється в єврозоні. Головна помилка 90% покупців - відштовхуватися при виборі керамограніта від бюджету. Багато клієнтів орієнтовані на конкретну суму. Тому нерідко вибирають кераміку не ту, яка подобається або оптимальна за параметрами, а підходить за вартістю.

Така позиція веде до того, що матеріал, який буде служити вам не менше 20 років, і покликаний радувати око, вибирається абсолютно неправильно. Якщо розбити суму, яку ви переплатите за кераміку, яка подобається за всіма критеріями на 20 років, то вийде мізерно маленька різниця.

Тому, реомендкємо орієнтувати свій вибір на оптимальну ціну плитки за квадратний метр. На сьогоднішній день вона становить 35 євро / м2. Допустимі відхилення в обидві сторони 5 євро, тобто оптимальний діапазон цін керамограніта від 30 до 40 євро / м2. Такий матеріал забезпечить вам поверхню преміум класу з ідеальною геометрією.

Матеріал за ціною нижче 30 євро / м2 буде обмежений вибором кольору, текстури і малюнка. Все що потрапляє в діапазон від 30 до 70 євро / м2 буде мало чим відрізнятися.

Керамограніт за ціною від 70 євро / м2 і вище відноситься до люксовому сегменту. За ці кошти ви можете придбати преміум матеріал, виготовлений в Італії або Іспанії. Саме таку кераміку варто вибирати при обробці об'єктів, чия вартість перевищує 100 000 євро. Ціна оздоблювальних матеріалів повинна відповідати вартості об'єкта.

Бонус від експерта

Три невеликих ради, які допоможуть вам заощадити час і гроші:

Відмовтеся від покупки, навіть з дуже великою знижкою, керамограніта, який знімається з виробництва. Це може привести до того, що ви купите кераміку, звезені з різних магазинів, з різних партій. За підсумком, вона буде відрізнятися за калібром і за кольором.

Не замовляйте імпортну кераміку, яка тільки планується до випуску (як правило, потрібна передоплата і тільки потім приступають до її виготовлення). Обіцяні вам два місяці на виконання замовлення можуть розтягнутися на півроку, а то й рік.

Купуйте керамограніт за 1-2 місяці наперед. Якщо вам ніде його зберігати, то, як правило, завжди можна потримати товар на складах фабрик або постачальників і організувати доставку в потрібне для Вас час. Ситуації, коли обраний, але не оплачений матеріал закінчується, дуже часті. Іноді потім доводиться чекати кілька місяців до надходження нової партії обраного покриття.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам купити кераміку більш осмислено, а значить інтер'єр, створений з її допомогою буде вас радувати і приносити задоволення довгі роки!

Де купити керамограніт в Україні за оптимальною ціною?

Салон «Дім Кераміки» запрошує всіх, хто зайнятий ремонтом власного житла або комерційної нерухомості оцінити широкий асортимент керамограніта від провідних світових виробників.

Наші магазини:

  • м. Дніпро, смт Слобожанський вул. Паркова, 3
  • м. Дніпро, пр. Пушкіна 7
  • м. Дніпро, пр. Героїв 1 г